Składniki
Instrukcje
Ziemniaki pokrojone w kostkę gotujemy w osolonej wodzie i robimy z nich klasyczne puree. Mięso wieprzowe i cebulę kroimy na mniejsze kostki. Na głębszej patelni na oleju podsmażamy cebulę, dodajemy mięso i smażymy na dużym ogniu przez około 3 minuty. Dodajemy sól i czarny mielony pieprz. Przy ciągłym mieszaniu smażymy, zmniejszamy temperaturę, przykrywamy i dusimy przez około 15 minut. Następnie odkrywamy i smażymy przez około 4 minuty, aż nadmiar soku odparuje.
Ciasto francuskie dzielimy na 4 części. Każdą równomiernie wałkujemy w kształt prostokąta. Na brzegach ciasta robimy nacięcia. W środek ciasta kładziemy 2 - 3 łyżki puree ziemniaczanego, na to mięso i pokrojone w kostkę kiszone ogórki. Ciasto zawijamy z każdej strony, tak aby nacięcia były na środku. Kształt łódeczki uzyskujemy, lekko rozciągając boki. Na wierzchu, gdzie znajduje się mięso, posypujemy startym twardym serem.