Składniki
Instrukcje
Cebulę obieramy i kroimy w drobną kostkę.
Na maśle smażymy drobno pokrojoną cebulę. Gdy cebula jest złocista, dodajemy słodką mieloną paprykę. Po spienieniu zalewamy odrobiną wody, około 300 ml, dodajemy osolone piersi z kurczaka w całości i dusimy. Podczas duszenia piersi z kurczaka obracamy i podlewamy wodą w razie potrzeby.
Sos przecedzamy na porcje kurczaka i podgrzewamy. Miękkie piersi z kurczaka wyjmujemy, sos zagęszczamy zasmażką, którą przygotowaliśmy z mąki i masła w osobnej misce, tak aby rozpuścić masło i dodać mąkę. Zagęszczony sos gotujemy jeszcze około 20 minut. Na koniec zalewamy śmietaną, doprowadzamy do wrzenia i doprawiamy solą lub przyprawami.
Piersi z kurczaka na talerze polewamy sosem i podajemy z ryżem, makaronem lub ziemniakami.