Składniki
Instrukcje
W misce ubijamy na sztywną pianę białka z cukrem, następnie po jednym dodajemy żółtka i olej, a na końcu ubijamy budyń bez gotowania. Naprawdę go nie gotujemy, dodajemy suchy proszek!!!
Ciasto rozsmarowujemy na dużej blaszce (42x32cm), wyłożonej natłuszczonym papierem do pieczenia i pieczemy przez 20 minut w 200 stopniach. Gotowy biszkopt pozostawiamy do ostygnięcia, następnie smarujemy kremem i jednocześnie usuwając papier do pieczenia, mocno zwijamy. Roladę dekorujemy polewą czekoladową i wkładamy na godzinę do lodówki, aby stężała.
Krem
Wszystko wystarczy dokładnie ubić ręcznym mikserem i następnie delikatnie rozsmarować na biszkopcie.
Polewa
W małym garnku podgrzewamy śmietanę i wlewamy do miski do połamanej czekolady. Pozwalamy chwilę stać, a następnie mieszamy do gładkości plastikową szpatułką. Ta polewa po stężeniu pięknie się kroi i nie pęka.