Składniki
Instrukcje
Przygotowujemy ciasto - w misce ubijamy jajka z cukrem kryształowym i cukrem waniliowym. Ubijamy najpierw na średnich obrotach, a później na najwyższych, aby uzyskać prawie białą masę ubitą na pianę. Następnie powoli, łyżkami, dodajemy przesianą mąkę z proszkiem do pieczenia i skórkę cytrynową. Łatwo mieszamy. Ciasto przelewamy do blaszki wyłożonej papierem do pieczenia i pieczemy w nagrzanym piekarniku w 180°C przez około 15 - 20 minut.
Przygotowujemy nadzienie. Ubijamy śmietanę, aby była sztywna. Ostrożnie, delikatnie mieszamy ją z kwaśną śmietaną. Dodajemy odsączone mandarynki z cukrem. Nadzienie równomiernie rozsmarowujemy na upieczonym i ostudzonym cieście, a na chwilę wkładamy do lodówki, aby stężało.
Przygotowujemy galaretkę. W garnku gotujemy sok z obu kompotów, dodajemy również wodę, aby łącznie było 750 ml. Dodajemy cukier i cukier waniliowy. Dokładnie mieszamy w owocowej bazie i zagotowujemy. Efektem powinien być piękny gładki krem. Gdy galaretka trochę ostygnie, wlewamy ją na nadzienie i pozostawiamy do ostygnięcia.