Ingredience
Postup přípravy
Rýži si uvaříme klasicky domácky v osolené vodě a necháme prochladnout.
Na oleji necháme zesklovatět 1 jemně nakrájenou cibuli, přidáme 3/4 nastrouhané mrkve, lehce orestujeme, přidáme 3/4 rajčatového protlaku a mleté maso a orestujeme.
Přisypeme rýži, mletou papriku, sůl a mleté černé pepř, promícháme a odstavíme. Do vychladlé směsi přidáme vajíčko a důkladně promícháme.
Kapustový hláv zrežeme a dookola nožem do hlávky obkrúžíme, vložíme do hrnce s vroucí osolenou vodou a zlehka vaříme asi 15 minut. Po uplynutí této doby už by se měly dát uvolnit jednotlivé listy.
Vždy jeden "vylovíme", zrežeme tvrdý řebro, vložím na okraj listu lžící masové náplně a zložím jako obálku (nejdříve přehněte přes náplň okraj, který mám blíže k tělu, potom oba boční vošné okraje proti sobě a nakonec domotám) a ukládám těsně vedle sebe do pekáče.
Na pánvi necháme na oleji zesklovatět zbytek 1 jemně nakrájené cibule, přidáme zbytek mrkve a rajčatového protlaku, zarestujeme, zalijeme 750ml vody, přidáme bujón, důkladně promícháme a necháme chvíli povařit.
Nalijeme na závitky, pekáč pekně nepřístupně zakryjeme alobalem a pečeme cca 45 minut na 190 °C.
Podáváme bez přílohy, jen s pečivem, doladěné kyselou smetanou.