Ingredience
Postup přípravy
Maso osolíme, okořeníme kořením, bazalkou, oregánem, medvědím česnakem, pořádně promícháme a necháme odstát aspoň 15 minut aby se spojily chutě. Gril nebo grilovací pánvičku pokvapkáme olejem a na rozpálený dáme placky masa. Uděláme je trochu větší když se po upečení stáhnou. Pečeme 5 minut z jedné strany a asi 3 minuty z druhé strany. Na horké dáme plátek sýra a přeložíme na talíř. Necháme trochu odstát.
Žemle rozřežeme a dáme před naplněním asi na minutku opéct na pánvičku. Opečené si potřeme podle chuti nějakým dresingem nebo hořčicí (já si dala cibulovo česnakový dresing), obložíme zeleninkou jakou chceme, v našem případě to byl ledový salát, cibule, rajčata, okurka, a mezi to dáme připravené masíčko.
Postup na žemle
mouku si prosijeme do misky, v prostředě uděláme jamku, nalijeme tam teplé ne horké mlíko, rozdrtíme droždí, dáme lžíci cukru, opatrně promícháme vidličkou a necháme vykysnout kvásek. Potom přidáme sůl, vodu, jedno vejce, olej a vypracujeme těsto. Necháme kysnout aspoň 1 hodinu. Po vykynutí dáme těsto na desku, rozdělíme na 6 částí, z každé uděláme malý bochník a přeložíme na plech vystřelený papírem na pečení. Necháme ještě 20 minut podkysnout, před pečením potřeme rozšlehaným vajíčkem a posypeme sezamem. Pečeme na 200°C 20 minut.