Klasický a starý dobrý zemiakový prívarok. Zvykne sa podávať s volským okom, pečenou špekáčkou, klobáskou, párkou, sekanou a tak ďalej . V každom prípade je to recept ktorý pamätajú aj naše prababky :)
Príprava
55 min
Náročnosť
Jednoduché
Počet porcií
4
Zobrazení
7594x
Ingrediencie
Postup
1
Dělala jsem z šesti středních brambor, ty jsem oskrabala, nakrájela na kostičky, ty jsem trošku osmahla na másle, přidala jsem vodu, tolik, aby brambory byly potopené.
2
Pak bobkový list a nové koření a sůl, jak byly brambory tak z poloviny měkké, zalila jsem trochou smetany a pak smetanou rozšlehanou s moukou, provařila, aby byly brambory měkké a dochutila octem a cukrem, aby to nebylo ani moc sladké a ani moc kyselé. A to je vše :)
Komentáre a postrehy (0)
Zatiaľ žiadne komentáre. Podeľte sa o svoj názor ako prvý!
Rýchle info
Príprava
55 min
Náročnosť
Jednoduché
Počet porcií
4
Zobrazení
7594x