Nie bój się, to nie jest reklama na lotuski, ja na razie poważnie upiec nie umiem... :) :) Ale w internecie aktualnie "krąży" przepis na super orzeźwiający kawowy smakołyk i ja właśnie myślałam, jak wykorzystać rozpuszczalną kawę, gdy przy zakupie french pressu przyzwyczailiśmy się do dobrej świeżo mielonej kawy.
Przygotowanie
10 min
Trudność
Łatwe
Porcje
2
Wyświetlenia
6041x
Składniki
Instrukcje
1
Do garnka wsypujemy kawę i cukier, wlewamy gorącą wodę i za pomocą elektrycznego miksera ubijamy gęstą pianę. Mój pierwszy prób z mikserem nie był całkowicie stuprocentowy, więc wzięłam na pomoc moją specjalną trzepaczkę do ubijania i przy drugim próbie ubiłam świetną pianę, która trzymała się jak "figa".
2
Do szklanki wlewamy schłodzone mleko, kto chce, może dodać kostkę lodu, a na górze za pomocą łyżki nakładamy kawową pianę.
3
Możemy ozdobić kakao lub jakąś czekoladą według możliwości.
4
Piana sama w sobie jest bardzo wyrazista, ale w połączeniu z mlekiem to niezwykle orzeźwiający napój.
Komentarze (0)
Brak komentarzy. Podziel się swoją opinią jako pierwszy!
Szybkie info
Przygotowanie
10 min
Trudność
Łatwe
Porcje
2
Wyświetlenia
6041x