listok
Lukáš 

Porcií 8
Minút 80
Náročnosť Nízka

(5 / 5)
Videné: 5 374 x
Guláš z mletého mäsa

Komentár kuchára

Guláš má tisíce variant a chutí. Guláš je nedílnou součástí české kuchyně a my si dnes uděláme guláš z jednoho hrnce, který bez problému nasytí celou rodinu! Proč se jmenuje letní? Oproti ostatním gulášům se liší použitím většího množství zeleniny (Rajčata, paprika, mrkev, celer, petržel a brambory) Tento guláš má také obrovskou výhodu, že se připravuje v jednom hrnci, tak Vás nezatíží velké mytí nádobí :) Ke guláši podávejte čerstvý chléb. Krásné léto a dobrou chuť! Brepta.


Potrebujeme:

VideoRecept - Guláš z mletého mäsa

Recept krok po kroku

  • Krok 1.

    Budeme postupovať ako autor receptu - Brept vo videu: Na masti si usmažíme cibuľu do zlatista, pridáme čierne korenie, mletý kmín, cesnak, paradajkový pretlak.. Premiešame a pridávame mleté mäso, to samozrejme poriadne premiešame a restujeme 5 minút.

  • Krok 2.

    Pridáme soľ, vetvičku tymianu, mletú papriku a restujeme cca 1 minútu. Ďalej pridáme nakrájane papriky a paradajky. Teraz vleje vývar a varíme 45 minút.

  • Krok 3.

    V tomto kroku už pridáme zemiaky s koreňovou zeleninou. Na drobno nakrájame čerstvú petržlenovú vňať a varíme ďalších 20 minút.

  • Celý postup nájdeš SEM

Komentáre (0)

Máte otázku? Alebo pochvalu? Komentujte recept