listok
Danula Vašíčková

Porcií 12
Minút 70
Náročnosť Stredná

(4.89 / 5)
Videné: 8 101 x
Pomarančové rezy

Komentár kuchára

"Mohl bych kousek ochutnat už teď?", ptal se Kuba mlsně ještě před obědem a fakt nevím, jestli si doopravdy myslel, že mu to dovolím. :D Ale už půl hodinky po obědě si to namířil s kudlou do kuchyně a hodlal si "ufiknout" asi tak půl akru na ochutnání, tak jsem ho musela malinko přibrzdit... :D :D


2 piškótové korpusy:

Recept krok po kroku

 • Krok 1.

  2 piškótové korpusy ... Žĺtky vyšľahať vždy s polovicou cukru z jednej dávky (tj.40g) do hustej peny, bielky ušľahať dotuha so štipkou soli a druhou polovicou cukru (opäť 40g). Do žĺtkovej zmesi vmiešať múku a sneh z bielkov, natrieť na plech s papierom na pečenie (ja dala na plech s rozmermi 39x26cm) a piecť cca 15 minút na 200 stupňov. Mierne vychladnuté preklopiť na tácku a stiahnuť papier. Takto upiecť aj druhý korpus a nechať vychladnúť.

 • Krok 2.

  Potom jeden korpus usadíme do plechu s vyšším okrajom (mám rovnaký rozmer nízkeho plechu aj toho s vyšším okrajom, čo je výhoda), polejeme teplým želé, zaklopíme druhým korpusom, zaťažíme a necháme úplne vychladnúť. Potom potrieme ušľahanú šľahačkou (ja používam instantné) a posypeme strúhanou čokoládou alebo Grankom. Hotový múčnik necháme do druhého dňa v chladničke preležať.

 • Krok 3.

  Želé: 1l 100% pomarančového džúsu, 3 sáčky vanilkového pudingu. Uvariť hustý puding.

 • Krok 4.

  Šľahačka: použila som 4 vrecúška instantné šľahačky, 300ml veľa vychladeného mlieka a 1 vychladenú kyslú smotanu (180g). Všetko len vyšľaháme ručným elektrickým šľahačom.

Komentáre (0)

Máte otázku? Alebo pochvalu? Komentujte recept