listok
Danula Vašíčková

Porcií 10
Minút 60
Náročnosť Stredná

(5 / 5)
Videné: 5 065 x
Tiramisu roláda špeciál

Korpus:

Recept krok po kroku

 • Krok 1.

  Korpus: Ručným elektrickým šľahačom ušľaháme bielky so soľou do hustej peny, potom prišľaháme práškový cukor a po jednom aj žĺtky a potom už len ľahko vareškou vmiešame zmes múky, Solamylu a prášku do pečiva. natrieme na veľký nízky plech, vyložený papierom na pečenie a pečieme na 200 stupňov asi 12 minút. Necháme úplne vychladnúť (nemotajú, nevyklápíme).

 • Krok 2.

  Vychladnutý plát potrieme krémom, potom vyskladáme piškóty, namočené v káve, po dĺžke v troch radoch (vždy štyri piškóty za sebou v jednom rade) a začneme rolovať. Zároveň sťahujeme papier na pečenie a uťahujeme pomocou neho roládu. Hotové potrieme časťou šľahačky, posypeme kakaom a dozdobíme zvyškom šľahačky. Dáme pekne vychladiť do chladničky.

 • Krok 3.

  Krém: Iba vyšľaháme Mascarpone s cukrom a za stáleho šľahania vsypeme pozvoľna stužovač. Ten nie je potrebná v prípade, že kúpite, ako ja, plnotučné Mascarpone. To je dosť pevné aj bez stužovača.

 • Krok 4.

  Šľahačku som použila, ako už mnohí moji priaznivci tuší, instantné, a to 2 sáčky prášku od Dr.Oetkera na 200ml veľmi vychladeného mlieka. Drží krásne tvar aj druhý deň.

 • Krok 5.

  Pozn .: Teda úprimne povedané, do druhého dňa vydrží iba v prípade, že ju uzavrite do komory s dvoma krvilačnými pitbulmi :))

Komentáre (0)

Máte otázku? Alebo pochvalu? Komentujte recept